«

»

Projektas “Užaugo linelis”

20141118_115051Lapkričio 17-21 dienomis mokykloje vyko projektas “Užaugo linelis”.  Visą savaitę vyko paroda ” Nuo sėklelės iki drobelės”. Joje buvo eksponuojami senoviniai linų apdirbimo įrankiai, lino dirbiniai – rankšluoščiai, staltiesės, servetėlės, lovatiesės, suknelės, žaislai ir kt. Eksponatus į parodą atnešė patys mokiniai ir mokytojos.
Lapkričio 18 d. į salę rinkosi mokiniai. Vyko šventinė popietė ” Lino kelias”. Kiekviena klasė buvo paruošusi programėlę apie linus. Stebėdami vieni kitų pasirodymus, vaikai nuėjo sunkų,  tačiau labai garbingą ir įdomų lino kelią.
Renginyje skambėjo liaudies dainos, buvo menamos mįslės, netrūko šmaikščių posakių, prietarų, pajuokavimų, žaidimų. Visi galėjo paskanauti bulvių su lupenomis, žemaitiškos sėmeninės.
Šiame renginyje vaikai daug sužinojo apie liaudies papročius ir tradicijas, lino dirbinius, maistines ir gydomąsias savybes.

Lapkričio 19 d. vakare į mokyklą rinkosi tėvai. Vyko vakaronė “Gražūs lineliai-garbė mergelei” . Tėvai buvo suskirstyti į komandas. Kiekviena komanda turėjo atlikti jai skirtas užduotis. Teko pasukti galvas iš eilės surašant darbus, kuriuos atlikdavo žmonės augindami ir prižiūrėdami linus. Netrūko ir kūrybinių, sportinių užduočių. Linksmybės ir sąmojis liejosi atvėrus tautosakos skrynelę.
Vakaronėje mokiniai dainavo, žaidė liaudies žaidimus. Vakaronės pabaigoje vaišinosi bulvėmis, kąstiniu, sėmenine, žolelių arbata.
Tėvai dėkojo mokytojoms už tautiškų tradicijų puoselėjimą, puikiai ir turiningai praleistą vakarą.20141118_114004SAMSUNG CSC

 

Daugiau nuotraukų rasite čia>>