Untitled

2022 m. gruodžio 20 d. visuomenės sveikatos specialistė Jurgita kartu su priešmokyklinės grupės vaikais prisiminė kaip apsisaugoti nuo ėduonies, kokios priemonės reikalingos dantų priežiūrai, imitavo dantukų valymui reikalingus rankos judesius. Vaikai susipažino su dantų siūlu ir lavino rankytę valydami apnašas. PUG vaikai pastebėjo, jog norint tinkamai panaudoti dantų siūlą reikia įgūdžių ir praktikos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SVEIKA MITYBA

2022 m. balandžio 27 d. sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė aplankė priešmokyklinės klasės vaikus ir kalbėjo apie vaisius ir daržoves, kuriuos reikia valgyti kasdien. Pamokėlės metu mokiniai prisiminė maisto piramidės pritaikymą mityboje ir aiškinosi, kaip skirstomos daržovės ir kokia nauda žmogaus organizmui valgant jas kasdien. Taip pat išsiaiškino vaisių ir daržovių spalvų reikšmę – skirtingų spalvų vaisiai ir daržovės turi vis kitus vitaminus ir mikroelementus, kurie mums reikalingi kasdien, norint palaikyti puikią savijautą. Vaikai noriai dalinosi, kokie vaisiai jiems skaniausi ir kokias daržoves namie valgo dažniausiai.

 

 

 

2022 m. vasario 28 d. mokyklos sveikatos specialistė Jurgita Kesminienė su antrų klasių mokiniais diskutavo apie sveiką mitybą. Užsiėmimų metu vaikams buvo priminta sveikos mitybos piramidė, vandens ir vitaminų svarba organizmui, pagrindinės sveikos mitybos taisyklės ir rekomendacijos. Susipažinę su sveikos mitybos principais vaikai diskutavo atsakinėdami į klausimus, o pamokėlės pabaigoje žiūrėjome filmuką mitybos tema, įsivertino savo žinias.  Siekiant gilinti vaikų žinias apie sveiką mitybą, vaikai gavo užduočių knygeles.

 

 

FIZINIS AKTYVUMAS

2021 m. rugsėjo 20-24 dienomis Mažeikių Kazimiero Jagmino mokykloje vyko judrumo savaitė. Vaikai dalyvavo estafetėse, šoko ir dainavo aktyviųjų muzikinių pertraukėlių lauke metu. Taip pat mokykla dalyvavo #BEACTIVE Europos sporto savaitėje, kurios tikslas yra skatinti fizinį aktyvumą ir sportą.

 

 

 

 

HIGIENA

2022 m. kovo 16 d. visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Kesminienė lankėsi priešmokyklinio ugdymo klasėje. Ji vaikams pasakojo apie dantukus ir jų priežiūrą. Naudodamiesi išmaniąja lenta vaikai kartu su sveikatos specialiste suskaičiavo kiek kokių dantukų jie turi, sužinojo kam burnytėse reikalingos seilės ir kokį maistą reikia valgyti, kad dantukai būtų sveiki ir stiprūs. Visi kartu prisiminė kaip taisyklingai reikia valyti dantukus.

 

 

 

 

 

 

APLINKA

Gegužės 31 dieną visame pasaulyje yra minima Pasaulinė diena be tabako. Mūsų mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė kartu su ketvirtokais dalyvavo akcijoje Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus. Vaikai ir mokytojos Lina Januškienė ir Gražina Lukoševičienė mokyklos kieme klausėsi apie rūkymo žalą, mankštinosi ir pūtė muilo burbulus.

 

 

 

 

 

 

Gegužės 9 ir 12 dienomis visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė ketvirtokus supažindino su pirmos pagalbos svarba. Mokiniai išbandė savo jėgas atlikdami širdies masažą, gelbėdami užspringusį draugą. Nagrinėjo įvairias situacijas, į kurias gali patekti patys ar jų draugai ir artimieji. Taip pat sužinojo, kas yra turniketas, kada ir kam jis naudojamas. Vaikai noriai dalinosi savo įspūdžiais ir išgyvenimais, kai jiems teko matyti nualpusius ar kitokių nelaimių ištiktus žmones.

 

 

 

 

 

 

2022 m. kovo mėnesį visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė priešmokyklinukus, pirmokus ir antrokus supažindino su vandens svarba pasauliui. Vaikai sužinojo ne tik apie vandens teikiamas naudas, bet ir jo padaromas žalas. Pamokėlių pabaigoje mokiniai stebėjo keletą bandymų su vandeniu.

 

 

 

 

 

 

 

2019 m. vykdyta veikla

2020 m. vykdyta veikla

 

 

 

 

 

 

    Skip to content