Renginiai spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti


Balandžio 23 d. – gegužės 7 d. vyko akcija „Lietuva skaito“, kurią organizavo Lietuvos leidėjų ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos. Akcijos organizatoriai sako – knyga gali padėti rasti atsakymus, nusiraminti ir pabūti savo mintyse, todėl ragina skaityti visus, ir suaugusius, ir mažus. Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos mokiniai gegužės 2-5 d. dalyvavo virtualiose pamokose, kurias vedė leidėjai, rašytojai ir spaustuvininkai.

Gegužės 2 ir 4 dienomis 3a, 3b, 4a ir 4b klasių mokiniai kartu su mokytojomis Giedre Bubokiene, Skaidrute Jokubauskiene, Lina Januškiene ir Gražina Lukoševičiene dalyvavo susitikime su populiariu vaikiškų knygų rašytoju Tomu Dirgėla. Autorius pristatė savo kūrybą ir knygas, o daugiausia dėmesio skyrė savo knygelėms „Vytautas Didysis „Žalgirio“ arenoje“  ir „Vytautas Didysis. Valdove, gal asmenukę?“. Vaikai aktyviai smalsavo ir klausinėjo rašytojo apie jo kūrybą ir asmeninį gyvenimą.

Gegužės 3 d. 1b ir 2a klasės ir mokytojos Virgina Zaksienė ir Danguolė Jautakienė virtualioje pamokoje susitiko su kitu populiariu vaikiškų knygų autoriumi – Vytautu V. Landsbergiu, kuris papasakojo apie savo knygeles, dalinosi savo prisiminimais apie vaikystę ir kūrybos pradžią, ir jo knygas leidžiančios leidyklos „Dominicus lituanus“ vadove Ramune Landsbergiene, kuri atskleidė kaip gimsta knygos.

Gegužės 5 d. antrokai (mokytojos Danguolė Jautakienė ir Vilma Škultinienė) ir 1a (Lina Kvedarienė) klasės mokiniai dalyvavo leidyklos „Tikra knyga“ organizuotoje nuotolinėje pamokoje. Jos metu leidyklos kūrybos vadovė Daiva Rudytė dalinosi knygų gimimo istorijomis, pasakojo kaip gimsta knygų iliustravimo idėjos.

 

 

 

 

Gegužės 7-oji – lietuviško žodžio ir knygos diena. Šiai progai paminėti visi kartu paruošėme dovaną – skirtuką. Jis padarytas iš 21300 išlankstytų detalių ir jo ilgis yra 63 metrai. Prireikė daugiau nei 60-ties mokinių, kad galėtumėme pasigrožėti skirtuku. Skirtuko detalės padarytos iš senų, nebenaudojamų ir nurašytų vadovėlių. Taip jie tarsi prikelti antram gyvenimui. Kadangi skirtukas pagamintas iš daugybės detalių, tai darbo užteko visiems. O vaikams tikrai buvo įdomu, jie lenktyniavo tarpusavyje kas greičiau ir daugiau detalių išlankstys, padėjo vieni kitiems, daugelis po pamokų ateidavo į biblioteką ir ten besišnekučiuodami lankstė. Smagu, kad ši mokyklos bibliotekininkių Vilmos Grudikienės ir Gražinos Lukoševičienės sugalvota idėja suvienijo ir subūrė visą mokyklos bendruomenę sukurti puikią dovaną, kurią gegužės 6 d. mokykloje vykusios šventės metu perdavėme Mažeikių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Šventės metu taip pat pristatyta „Jagminaičių pasaka“. Jos pradžią mums visiems perskaitė mokyklos direktorė Virginija Steponavičienė. O toliau… Visi kas norės galės prisidėti ir tęsti šią gražią istoriją. Knygą direktorė perdavė mokyklos bibliotekininkėms.

Šventėje sulaukėme ir svečių. Atvykę Mažeikių Kalnėnų ir Pavasario progimnazijų ketvirtokai pristatė savo perskaitytas ir mėgstamiausias knygas. Mažiausieji šventės svečiai iš Mažeikių l/d „Bitutė“ taip pat pasekė savo pasakaitę. Mūsų mokyklos 3a klasės vaikai pristatė H. K. Anderseno pasakas ir ragino visus kuo daugiau skaityti. 3a klasė – daugiausiai skaitanti klasė mūsų mokykloje. Ji apdovanota stalo žaidimu „Visa Lietuva“.

Šventėje dalyvavo ir leidyklos „Nieko rimto“ atstovas Martynas Burneika. Vaikai galėjo įsigyti žurnaliuką „Laimiukas“, įvairių knygelių, skirtukų ir pakabukų.

    Skip to content