Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena


Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena. Daugiau kaip prieš 30 metų tūkstančiai beginklių lietuvių stojo ginti savo nepriklausomybės.  Tada žuvo 14 drąsių lietuvių, o šimtai buvo sužeisti. Kiekvienais metais sausio 13-ą dieną pagerbiame žuvusius už Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Mažeikių Kazimiero Jagmino mokykla taip pat paminėjo šią Lietuvai svarbią dieną. Per 1-2 pamokas vaikai rašė dailyraščius ir diktantus apie Lietuvą, žiūrėjo video medžiagą apie laisvės gynėjus, uždegė žvakutes jiems atminti. Per penktą pamoką vaikai su mokytojomis ėjo į lauką, kur dainavo Lietuvos himną, susmeigė į žemę savo pačių padarytas neužmirštuoles, kurios simbolizuoja kovotojus už Lietuvos laisvę. Neužmirštuolės pavadinime taip pat užkoduota mintis, kad kovotojai yra neužmiršti ir šiandien. „Prisimindami ir pagerbdami kovotojus už mūsų laisvę, mes susirinkome čia su neužmirštuolių žiedais rankose. Ir kviečiu jais papuošti pievelę prie labai svarbaus mums žodžio LAISVĖ“ – visus susirinkusius kvietė renginio vedėja mokytoja Skaidrutė Jokubauskienė.

„Mielieji, esate XXI amžiaus žmonės, o tai reiškia, kad nežinia kur po kelių ar keliolikos metų gyvensit, gal čia, gal kažkokiam ypatingam krašte, gal kosmose, Veneroj, Marse, ar didžiuliame povandeniniame mieste. Nežinia… Tačiau visada gerai žinosit, kur jūsų pats mylimiausias kraštas, kur tėvynė jūsų, kur seneliai, tėvai, proseneliai ir  <…> visada prisiminkite, kad turite širdelėje drąsos, didvyrių geną ir visada tokie būsit“ – prieš įteikdama padėkos raštus geriausiai diktantus ir dailyraščius parašiusiems vaikams, kalbėjo direktorė Virginija Steponavičienė.

Padėkos raštai už gražiausius dailyraščius ir be klaidų parašytus diktantus įtekti 1a klasės mokiniams Augustei Stancevičiūtei ir Urtei Frėjaraitei , 1b klasės mokiniui Ugniui Sukuriui, 2a klasės mokiniams Patricijai Virketytei ir Jokūbui Virkečiui, 2b klasės mokiniui Augustui Barauskiui, 3a klasės mokiniams Tautvydui Turčinskiui, Austėjai Jarutytei ir Rugilei Žiedaitei, 3b. klasės mokiniams Aldui Vaitkevičiui ir Kotrynai Meškauskaitei, 4b klasės mokinėms Amelijai Vainutytei ir Tėjai Danytei.

Renginio organizatoriai: mokyklos direktorė Virginija Steponavičienė, pavaduotoja ugdymui Virginija Raudonienė, mokytoja metodininkė Skaidrutė Jokubauskienė, šokių vyr. mokytojas Audrius Grebenkovas ir muzikos mokytoja Vida Vaškienė.

Mažeikių Kazimiero Jagmino mokykla taip pat dalyvavo nuotolinėje Laisvės bangoje, kurią organizavo Mažeikių rajono savivaldybė, Mažeikių Senamiesčio progimnazija, Merkelio Račkausko gimnazija ir televizija „Roventa“, bei Tautvilo Rinkevičiaus vizualizacija.  Laisvės bangoje sveikinimo žodį tarė Mažeikių rajono savivaldybė ir jos socialiniai rėmėjai bei partneriai, švietimo įstaigų atstovai. Mūsų mokyklai atstovavo mokytojai Skaidrutė Jokubauskienė ir Audrius Grebenkovas, lakštingalos balsu dainavo 4b klasės mokinė Morta Šakytė.

Virtualią Laisvės banką galite peržiūrėti Mažeikių rajono savivaldybės facebook paskyboje https://fb.watch/avV85PI9G1/

 

    Skip to content