Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Kasmet šią dieną sulaukiame astronominio pavasario, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės kampeliuose.
Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinėje mokykloje kovo 21-25 d. vyko įvairūs renginiai ir veiklos, skirtos Žemės dienai paminėti. Ši savaitė buvo labai aktyvi ir pilna įdomių užsiėmimų, kuriuos organizavo didelė komanda: mokyklos direktorė Virginija Steponavičienė, mokytojos Giedrė Bubokienė ir Vilma Škultinienė, muzikos mokyta Vida Vaškienė, šokių mokytojas Audrius Grebenkovas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė. Visų užsiėmimų tikslas – plėsti ir gilinti mokinių žinias apie Žemę ir gamtą, ugdyti aplinkosauginį mąstymą ir formuoti vaikų atsakomybę ir vidinį poreikį išsaugoti aplinką, kurioje gyvename, bei trapią Žemės ekosistemą.
Mokyklos sieną papuošė visų klasių bendras darbas – dėlionė „Žydinti Žemė“. Klasėse vaikai atliko eksperimentą „Užaugink daigelį“. Pasėjo, laistė ir stebėjo kaip dygsta sėklytės. Kovo 25-ąją mokyklos bendruomenė susirinko kiemelyje, kuriame vyko akcija „Apkabinkime Žemę“. Vaikai šoko, dainavo, gyva grandine apjuosė mokyklą ir kiekvienas į mokyklos pievelę įsmeigė savo pačių padarytus įvairiaspalvius vėjo malūnėlius.
3-4 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, kurią vedė mokytoja Giedrė Bubokienė. Viktorinos metu vaikai pasitikrino savo žinias apie Lietuvos ir pasaulio gamtą, gyvūnus, prisiminė kaip tinkamai rūšiuoti šiukšles. Iš kiekvienos klasės diplomais apdovanoti trys vaikai, kurie surinko daugiausia taškų.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Kesminienė priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams vedė pamokėles „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“. Vaikai sužinojo vandens svarbą visam pasauliui ir kiekvienam iš mūsų, o pamokėlių pabaigoje vaikai stebėjo keletą bandymų su vandeniu.
Vyresni vaikai bandymus ir eksperimentus su vandeniu darė savo klasėse. Išbandė, kurios medžiagos tirpsta vandenyje, kurios nusėda į dugną, o kurios plūduriuoja vandens paviršiuje. Eksperimentavo kiek druskos reikia įdėti į indą, kad kiaušinis nuskęstų, o kiek – kad iškiltų į paviršių.
Visos savaitės veiklas ir akcijas apjungė vienas projektas – „Visos Žemės spalvos“. Kiekvieną dieną mokiniai ir mokytojai turėjo apsirengti sutartomis spalvomis. Pirmadienis buvo skirtas geltonai, antradienis – raudonai, trečiadienis – žaliai, ketvirtadienis – mėlynai, o penktadienis – baltai spalvai. Vaikai noriai prisijungė prie šių spalvotų dienų ir buvo labai išradingi. Nors ir neturėjo tam tikros spalvos rūbo, pasipuošė tos spalvos aksesuarais, pėdkelnėmis ar kojinėmis.